KADINLAR İÇİN SAÇ EKİMİ

Kadınlarda Saç Ekimi

Saç ekimi , saç dökülmesi sorunu yaşayan  ve bu konuda büyük zorluklar  yaşayan herkes için son derece etkili bir tedavi yöntemidir  .

Özellikle kadınlar için son derece önemli bir tedavi yöntemidir. Çünkü bu sayede saç dökülmesinden dolayı hassas olan kadınlar saç ekimi sonrası özgüvenlerini yeniden kazanırlar.

Saç dökülmesi erkeklerde daha fazla olmasına rağmen   kadın psikolojisinde erkeklere göre çok daha büyük sorunlara neden olur. Hatta bazı araştırmalara göre  saç dökülmesi sorunu  yaşayan  kadınlarda bu durum ciddi utanç ve aşağılanma gibi derin duygulara neden olmaktadır.

Sosyal ilişkilerde bile kendini eksik hissetme, sürekli dökülen bölgeyi kamufle etmeye çalışma ya da saçlarının döküldüğü gerçeğiyle yüzleşmede zorluk gibi ciddi psikolojik sorunların yaşanabildiği gözlemlenmiştir. Erkekler için çok daha fazla uygulanabilir olmasına rağmen, kadınların saç ekimi tedavilerinden faydalanması çok daha yaygın hale gelmiştir  .

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Nedenleri

Androgenetik Alopesi olarak da bilinen  Kadın Tipi Saç Dökülmesi , kadınlarda saç dökülmesinin en yaygın nedenidir  .

Kadınlarda saç dökülmesinin diğer önemli nedenleri ise şu şekilde sıralanabilir;

Genetik eğilim,

Otoimmün hastalıklar,

Hormonal değişiklikler,

İlaç kullanımı,

Menopoz,

Gebelik,

Aşırı stres,

Ağır diyetlerin uygulanması,

Demir eksikliği,

androgenetik Alopesi ,

İstanbul Kadın Saç Ekimi hakkında daha fazla bilgi almak   isterseniz İngilizce, Portekizce, İspanyolca, Rusça ve Fransızca bilen, 7/24 ulaşılabilen ve her zaman yardıma hazır uluslararası hasta koordinatörlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Bayan Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz   . 

Ayrıca hastalarımızın  Kadın Saç Ekimi öncesi ve sonrası  fotoğraflarını web sitemizden inceleyebilirsiniz.