Mommy makeover (Annelik Estetiği)

Evlat sahibi olmak, pek çok kadının hayalidir. Ancak, gebelik sürecinde alınan kilolar, karın bölgesinin gerilmesi ve değişen hormonlar gibi etmenler vücutta kalıcı değişikliklere neden olabilir. İşte bu değişikliklerin tek bir ameliyat ile düzeltilmesine yönelik yapılan kombine cerrahi müdahalelere “annelik estetiği” veya “mommy makeover” adı verilmektedir.Bu tür ameliyatlar, genellikle doğum sonrası yaşanan fiziksel değişikliklerle başa çıkmak isteyen kadınlar için tercih edilir. 

Mommy makeover prosedürleri genellikle bir dizi cerrahi işlemi içerir ve kişinin ihtiyaçlarına ve isteklerine bağlı olarak kişiselleştirilir. Tipik olarak, mommy makeover ameliyatları şunları içerebilir:

  1. Karın Germe (Abdominoplasti): Karın bölgesindeki fazla deri ve yağı çıkarmak için yapılan cerrahi bir işlemdir. Karın kasları da sıkılaştırılabilir.

  2. Göğüs Estetiği: Emzirme veya gebelik sonrası sarkmış veya hacim kaybetmiş göğüsleri düzeltmek için meme dikleştirme (mastopeksi) veya meme büyütme (meme protezi) gibi işlemler yapılabilir.

  3. Liposuction: Doğum sonrası vücutta biriken fazla yağları çıkarmak için liposuction kullanılabilir. Bu, bel, kalça, uyluk veya diğer bölgelerdeki yağ birikimlerini azaltmaya yardımcı olabilir.

  4. Diğer İsteğe Bağlı Prosedürler: Cilt yenileme işlemleri, yüz germe, vajinal estetik gibi ek cerrahi veya non-cerrahi prosedürler de mommy makeover kapsamında olabilir.

Mommy makeover ameliyatları, kadınların özgüvenini yeniden kazanmalarına ve bedenlerini yeniden şekillendirerek kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olabilir.

Tüm operasyonlarında kalite standartlarına uygun, sertifikalı ve son teknoloji ekipmanlarla en kaliteli hastanelerde hizmet veren Coolest Clinic, aynı zamanda Türkiye Sağlık Bakanlığı ve çeşitli uluslararası platformlar tarafından rutin olarak denetlenip onaylanıyor.